Flashmob v Nitre: Európske hviezdy svietia pre jasnejšiu budúcnosť

Nitrianskych občanov nedávno prekvapila vlna kreativity a solidarity, keď changemakeri zorganizovali tzv. flashmob priamo pred nákupným centrom Promenáda. Táto iniciatíva, ktorá vyzdvihuje dôležitosť Európskej únie a využitia svojho hlasu v blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu presvedčila mladých dobrovoľníkov, aby sa zapojili do vizuálne zaujímavej aktivity.

Dobrovoľníci sa tvárili ako bežní okoloidúci ale na pokyn koordinátora si dali všetci dole vrchnú časť odevu aby odhalili tričká s nápismi “changemakers”. Každý účastník držal v ruke hviezdu, ktoré spolu symbolizovali 27 členských štátov Európskej únie. Po spustení hudby, ktorá mala upútať pozornosť okoloidúcich, sa dobrovoľníci zjednotili a vytvorili veľký kruh, pripomínajúci vlajku Európskej únie.

Nasledovne sa účastníci presunuli a vzápätí sa kruh premenil na srdce symbolizujúce jednotu, mier a lásku, ktorá spája európskych občanov a vyjadruje, že v Európskej únii neexistujú rozdiely. Zachytené nielen kamerami na zemi, ale aj vzdušnými dronmi, flashmob vyjadril podstatu európskej solidarity a dôležitosť kolektívneho úsilia.

Táto aktivita nielen predstavila kreativitu a angažovanosť dobrovoľníkov, ale aj slúžila ako pripomienka, že by sme mali využiť svoje právo ísť voliť a nepremárniť svoj hlas.

Comments are closed.