Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

Medzinárodne uznávaný rozvojový program pre mladých ľudí do 24 rokov.

Každý mladý človek má potenciál uspieť! Keďže aj my v SIEDAS rovnako ako v DofE oceňujeme mladých ľudí, ktorí sa neboja veľkých cieľov, posielame mladých ľudí na dobrodružstvá, ktoré im otvárajú dvere do sveta a dostávajú ich za hranice všedných zážitkov, rozhodli sme sa poskytovať tento program aj my. Počas niekoľkých mesiacov ti pomôžeme nastavovať si ciele, zlepšovať sa a dosiahnúť osobné úspechy.

DofE

Ako to prebieha? Tak našimi vlastnými slovami a v skratke asi takto:

Program DofE pracuje s človekom ako s komplexnou osobnosťou. Na ceste za tvojim rozvojom sa môžeš stretnúť až s 5 rôznymi aktivitami. Na úvodnom stretnutí ti všetko vysvetlíme ešte raz a do podrobna, potom ti pomôžeme nastaviť osobné ciele v 3 oblastiach (Dobrovoľníctvo, Rozvoj talentu, Športová aktivita). Všetko zaregistrujeme do online systému ktorý poskytuje prehľad o tom ako sa ti darí. Na konci programu zažiješ naozajstnú Dobrodružnú expediúciu (4 aktivita), ktorá preverí tvoje schopnosti a mnohé ďalšie ti prinesie. Ak budeš naozaj vytrvalý a dotiahneš to až na zlatú úroveň (existuje bronzová, strieborná, zlatá) stretneš sa s 5. aktivitou, a to rezidenčným projektom, počas ktorého ťa pošleme na krátky čas do zahraničia.

Program má dlhoročnú históriu a na mnohých zahraničných školách ho berú ako významnú časť príjmacích pohovorov, či ako veľké plus pri hľadaní zamestnania. Najdôležitejšie je však, že pomôže tebe ako človeku naučiť sa pracovať s vlastným potenciálom.

Rôzne odporúčania napríklad aj od prezidenta Andreja Kisku nájdeš na http://www.dofe.sk/sk/pribehy-a-odporucania/ Na tejto stránke zároveň nájdeš ďalšie informácie o programe.

Prihlášku nájdeš tu https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0P9f1-sdyVmYlYrPx7JiFHOtN6y4n1gZyoDJJoyxDPWA_Bw/viewform?c=0&w=1

POZOR máme limitovaný počet miest a dopĺňame posledné miesta! Prihlásiť sa môžeš do 17. februára 2017.

Comments are closed.