Mladí dobrovoľníci šírili povedomie o blížiacich sa eurovoľbách v uliciach Nitry

Každý rok 9. mája oslavujeme Deň Európy. Pripomíname si výročie Schumanovej deklarácie a hodnoty, ktoré sú základom Európskej únie. V tento deň oslavujeme mier a jednotu v Európe. Dobrovoľníci z projektu “Changemakers for European Democracy” na tento deň nezabudli a vyšli do ulíc Nitry, aby pripomenuli občanom nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku budú konať už 8.6.2024. V rámci osláv Dňa Európy dobrovoľníci zaviedli iniciatívu na pripomenutie nadchádzajúcich eurovolieb a výzvy k využitiu demokratického práva voliť.

Hlavné námestie poskytovalo ideálne prostredie pre komunikáciu so širokou verejnosťou, kde bolo možné stretnúť všetky vekové generácie, ako aj prvovoličov. Sloganmi, odkazmi na plagátoch a rozdávaním propagačných materiálov Európskeho parlamentu pripomínajúcich nadchádzajúce voľby jasne vyzývali ľudí, aby nezabudli na svoju úlohu vo formovaní budúcnosti Európy prostredníctvom volebného hlasu.

Priamy kontakt s občanmi bol neodmysliteľnou súčasťou ich aktivity. Dobrovoľníci sa neváhali zapojiť do rozhovorov s ľuďmi na uliciach, kde ich informovali o dôležitosti eurovolieb a zodpovedali otázky týkajúce sa EÚ v snahe podporiť participáciu občanov na európskej úrovni. Tento osobný prístup podporil angažovanosť a zvýšil informovanosť obyvateľstva o nadchádzajúcich voľbách.

Comments are closed.