Projekt “Changemakers for European Democracy” má svoju webovú stránku

Európska únia potrebuje, aby sa mladí ľudia a široká verejnosť aktívne zúčastňovali na podporovaní demokratických hodnôt a občianskej participácie. Projekt Changemakers for European Democracy je tu, aby podporil práve takých ľudí. V rámci projektu, ktorý prebieha v siedmich krajinách EÚ bola vytvorená aj online platforma pre priblíženie aktivít projektu. Online priestor je navrhnutý tak, aby ponúkal všetky informácie a zdroje potrebné pre pochopenie projektu a jednotlivých aktivít všetkých zainteresovaných organizácií zo siedmich rôznych krajín EÚ, ako aj pre možnú inšpiráciu pre podobné aktivity organizované angažovanými občanmi.

Na stránke projektu “Changemakers for European Democracy” nájdete prehľad aktivít projektu ako sú školenia, diskusie, vzdelávacie besedy či iné. Všetky iniciatívy projektu sú zamerané na podporu demokratických procesov. Samostatnú časť stránky tvorí aj prehľad dobrovoľníkov projektu, ktorí svojou aktívnou účasťou prispievali k plánovaniu a realizácii aktivít projektu.

Navyše, stránka poskytuje prehľad najčastejšie kladených otázok ohľadom volieb do Európskeho parlamentu či prehľad 50 vytvorených videí, ktoré sa snažili vzdelávacou či propagačnou formou priblížiť občanom Európsku úniu, eurovoľby a samotný projekt. Navštívte stránku changemakers.youthdialogue.eu a zistite viac o jednotlivých aktivitách projektu.

Comments are closed.